İletişime Geçin1970 yılında temellerini atan KUMARTAŞLI GIDA, profesyonel yaklaşım ve teknolojik gelişmelerin takibi ile kurumsal bir yapıya kavuşmuştur. Kumartaşlı yumurta hedefleri ve stratejileri doğrultusunda üretim kapasitesini arttırmaya ve modernleşmeye hızla devam etmektedir. Son yapılan yatırımlar ve yeniliklerle sektörde ilkleri gerçekleştiren KUMARTAŞLI GIDA, sektörünün hızlı büyüyen firmalarından biridir.

2002 yılından itibaren hızlı bir teknolojik yatırım trendine ulaşan KUMARTAŞLI GIDA, son teknoloji kullanılarak yapılan kümeslerin devreye girmesi ve tasnif makinesinin yenilenmesi ile günlük yumurta işleme kapasitesini iki milyon yumurtaya çıkarmıştır. Bugün mevcut bulunan iki paketleme ünitesi ile tüketicinin taleplerini zamanında karşılamaktadır. Üretim esnasında gizli çatlak, kırık ve kirli yumurtalar ayrılmakta, üretimin bütün aşamaları kontrol edilmekte ve müşteri memnuniyeti ön planda tutulmaktadır.

Tam otomasyonlu yem fabrikalarına sahip KUMARTAŞLI GIDA, titizlikle seçilmiş hammaddeler ile kendi yemini üretmekte, yem kaynaklı oluşabilecek sorunların önüne geçilmekte ve tüketicinin gönül rahatlığıyla yumurta tüketebilmesi sağlanmaktadır. Ayrıca kurulan soya işleme tesisi ile yemlerde kullanılacak yağlı soya üretimi yapılmaktadır.

KUMARTAŞLI GIDA S, M, L ve XL boy yumurtalar ile kalp ve damar sağlığına yardımcı Omega 3 içeren yumurta, sinir hücreleri ile çocukların beyin ve göz fonksiyonlarının gelişmesinde önemli yeri olan DHA içeren yumurta, yaşlanmayı geciktirerek hücre yenilenmesine yardımcı olan Selenyum içeren yumurta ve tamamen doğal besinlerle beslenen tavuklardan elde edilen Organik yumurta ile ürün yelpazesini genişletmektedir.

KUMARTAŞLI GIDA ISO 9001: 2008, ISO 22000: 2005 ve HALAL 22: 2013 belgelerine sahiptir. Bu kapsamda kümesten gelen yumurtalar tasnif makinesine alınmakta, standartlara uygun olarak üretimin bütün aşamalarında ürün kalite ve hijyen takibi yapılmakta, düzenli olarak kayıt altına alınmaktadır.

Kumartaşlı Şirketler Grubu YUMURTACIM markasıyla da tüketicilere hizmet vermekte, doğal ve sağlıklı yumurtalar sunmaktadır. Üretilen tüm ürünlerde olduğu gibi YUMURTACIM marka ürünler de HACCP kapsamında üretilip, bütün aşamalar denetlenmekte ve tüketicilere ulaştırılmaktadır.

2009 yılında başlatılan ihracat girişimi ile tüm Dünya’ya adını duyuran KUMARTAŞLI GIDA 2010 yılında tek başına Afyonkarahisar’ın en çok ihracat yapan firması olarak rekora imza atmıştır. Bugün de devam eden ihracatlar ile Dünya’ da pek çok ülkeye ürün göndermektedir. Bununla beraber ürünlerimiz Türkiye genelinde satışa sunulmaktadır.

Bunların yanında Kumartaşlı Şirketler Grubu bünyesinde bulunan besihane ile büyükbaş yetiştiriciliği konusunda da hizmet etmektedir. Doğal yemler tüketen hayvanlarımızla tüketicinin kırmızı et ve süt taleplerine de cevap vermektedir.

Kümes, depo ve fabrikalarını kendisi inşa eden KUMARTAŞLI ŞİRKETLER GRUBU inşaat sektöründe de ismini duyurmayı başarmıştır. Kalite, güven ve dayanıklılık yanında son teknolojiden de destek alarak farkındalık yaratmaya devam etmektedir.

KUMARTAŞLI YUMURTA tüketicilerine doğallık, sağlık ve kaliteyi garanti etmektedir. KUMARTAŞLI yumurta tüm beklentileri karşılayan çeşitliliği ve kalitesi ile büyük bir titizlikle üretilir ve paketlenir. Kısacası KUMARTAŞLI demek tecrübe, kalite ve güven demektir.